ספוילר אלרט: גיקים לא אוהבים ספוילרים

פרשת כתבת הספוילרים ממשיכה להכות גלים משעשעים במיוחד, והפעם בפורום מד"ב ובפורום משחקי כס בתפוז, שם נשמעות קריאות להטיל עליי עונש מוות לצד איומים מרומזים ברצח!

תקציר הפרקים הקודמים: ביום חמישי פרסמתי כתבה בכלכליסט שכללה כמה ספוילרים סופר-מבאסים למשחקי כס (יבאסו לכם את הצורה אם לא קראתם את הספר השלישי בסדרה. כניסה על אחריותכם בלבד. הנה הכתבה).

הכתבה כבר עוררה מייל נזעם מקוראת שהבטיחה למרר לי את החיים עם ספוילרים (אני עדיין מחכה). וכעת, מסתבר, יש גם שני שרשורים נזעמים במיוחד. הנה כמה מהפוסטים היותר מוצלחים. קודם, מהשרשור בפורום מד"ב. תחת הכותרת "דרוש: עונש יצירתי למישהו שבכוונה שם ספוילרים" כותב המשתמש AvengingSpoiler (פתחת חשבון במיוחד בשבילי? התרגשתי):

דביל אחד, כתב בכלכליסט, הרס לכמה אנשים שאני מכיר ואוהב את Game of Thrones.

השמוק – תסלחו לי על הביטוי – שם בכתבה שלא באמת קשורה לנושא ספוילרים עצומים שדופקים את החוויה לכל מי שלא קרא את הספרים.

ואז, כדי להרגיז עוד יותר, הוא גם כתב שהוא עשה את זה "מתוך תקווה שזה יעצבן קצת חלק מהקוראים". כן, זאת ציטטה.

אח"כ הוא מוסר פרטי קשר כמו מייל ומספר טלפון (של העבודה, לא משהו באמת אישי), ואז מוסיף:

זה צילום מסך של הפייסבוק שלו (כי הוא בטח ימחק את זה בקרוב): http://i.imgur.com/QXiLzWr.jpg
וזאת הכתבה *עם ספוילרים ענקיים* (שהוספה לה בינתיים "אזהרת ספוילר", ממש תודה): http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,734…

למי שבא להוציא עונש יצירתי לפועל: אל תעצרו את עצמכם. אשכרה "מתוך תקווה שזה יעצבן קצת חלק מהקוראים" – מגיע לו.

התגובות הנחרדות לא איחרו לבוא. "חולה על הישרדות 6 " כתב "פייי, הוא אכן מניאק", "אכמו" אמר עליי "איזה דושבג", cwen הציע לפנות לעורך שלי, agamkedem הציעה עונש תנ"כי "מגיע לו להשרף בגיהינום", "כריכרה" קרא לפתוח בעצומה לביטול מנויים לכלכליסט ו-D O 7 הציע לשמור על מתינות כשכתב "פיטורים נשמע עונש מספיק טוב".

חשוב לציין שהיו גם הרבה הודעות שפויות יותר, שקראו לתוקפים להירגע, ניסו להנמיך את הלהבות ולהחזיר את הדיון לפרופורציות. ועדיין, כל העסק משעשע מאוד שלא לומר קורע מצחוק. מומלץ לקרוא את כל הדיון.

ומה קורה בפורום משחקי כס? נקמת הספוילר הכה גם שם, ופרסם הודעה דומה מאוד לזו שפרסם בפורום מד"ב. התגובות היו חריפות לא פחות. Zarniwoop הציע "עונש מוות!!", Serf SaN כתב "יש מספיק אנשים שהיו רוצחים אותו על זה. הוא פאקינג הרס את כל הסוף של עונה 3 ועונה 4 " (אם העונות מקבילות לספרים, לא הרחקתי מעבר לעונה 3), ו-Rotem Op כתב תחת הנושא "הראמזי והג'ופרי של הפאנדום" (למי שלא מכיר את הסדרה או את הספרים, מדובר בשתי הדמויות הסאדיסטיות ביותר שם):

יש אנשים שסתם נהנים להרוס.

אולי עדיף להתלונן בפני העורכים של כלכליסט ולא להציף את הבנאדם ישירות, מה שכנראה רק יעודד אותו להמשיך ולעשות דווקא, פנייה לאחראים עליו תביא לכך שאולי להבא יפקחו יותר על מה שהוא כותב – עובדה שהוסיפו שם את אזהרת הספויילר, אחרי שאנשים התלוננו.

גם כאן היו הרבה קולות שקולים ורציניים, ושווה לקרוא את כל הדיון.

כמה הבהרות שלי:

1) מרגע פרסום הכתבה הופיעה בה אזהרת ספוילר, היא לא "הוספה בינתיים".

2) ההערה בפייסבוק על כך שזה נעשה כדי לעצבן חלק מהקוראים הייתה הלצה שלא הובנה. אין לי אינטרס לעצבן בכוונה את הלקוחות שלי ושל כלכליסט.

3) זה לא סותר את העובדה שאני מוצא את כל התגובות המוגזמות לכתבה מצחיקות בצורה יוצאת מגדר הרגיל. בחיי שצחקתי בקול רם כשקראתי חלק התגובות. לא הרגשתי כל כך שנוא מאז שניסיתי לקנות ביסלי לפני שנה. טוב לדעת שאנשים חושבים עלייך.

4) וברצינות, צריך לקחת את כל העסק בפרופורציות הראויות. יש דברים יותר מעצבנים בחיים. כמו זה.

6 thoughts on “ספוילר אלרט: גיקים לא אוהבים ספוילרים”

 1. מזכיר ללי קריקטורה על המחזה "מלכודת העכברים" שבה נראה שודד מאיים על זוג בכניסה להצגה :"תנו לי עשר פאונד או שאספר לכם מי הרוצח"

 2. אתה אכן דושבג, קראתי את הכתבה והספויילרים היו לא קשורים בעליל.
  אתה יכול לטעון עד מחר שלא ניסית לעצבן, קשה לי להאמין שזה המקרה

 3. אתה בכלל מודע לכך שדפקת את קהל הקוראים שלך?

  כלומר, מי שנדפק היו ספציפית אלה שבאמת התעניינו בכתבה שלך והחליטו להמשיך לקרוא בכל זאת.

  במקום למשוך קוראים חדשים. דפקת את הקוראים הקיימים שלך.

  כן, יש אנשים שלא רוצים שיספיילרו להם, ועדיין רוצים לקרוא את הכתבה שלך… אבל הבנתי. אתה לא מעוניין שיקראו את הכתבות שלך.

  הצטרפת לרשימה השחורה שלי ביחד עם ניצן סדן. אתה בגלל כתבות מפגרות. הוא בגלל בורות בכל נושא שהוא כותב עליו.

 4. הכי דושבג זה מישהו שמסבירים לו למה הוא דושבג והוא בכל זאת ממשיך. כמוך, לדוגמא.

 5. יצאת די מניאק דושבג וזה שאתה מלגלג על התגובה ומקטין אותה לא עושה אותך יותר טוב מהמגיבים.
  זה רק מעמיד אותך במקום של חוסר נכונות להבין אותם ודווקא זה מעיד, בעיניי, באופן שלילי עליך הרבה יותר ממה שאתה אומר עליהם.

 6. יש לך כשל בהגיון.
  זה שיש דברים יותר גרועים מספויילר לא אומר שספויילר הוא דבר לא גרוע. זו בערך הייתה הטענה המרכזית שלך שהייתה לעניית והיא כשל לוגי.

  מציע לך פשוט להגיד שעשיתה טעות ושאתה מאוד מצטער. באמת שזה הדבר הנכון לעשות.
  וזה שהתגובות הנרגזות של הקוראים שלך הצחיק אותך, זה כבר סתם רשעות. סבבה, ברוב האנשים יש רשעות מסויימת, אבל הטובים שבהם לפחות מצטערים ברגע שהם מבחינים ברגע שכזה.

השאר תגובה